Başparmak destekleri

Başparmak eklemi için özel destek

medi başparmak destekleri

medi başparmak destekleri başparmağı güvenli bir şekilde immobilize eder

Başparmak eklemi iltihaplandığında veya yaralandığında, ne kadar küçük olursa olsun her hareket can yakar. Özel konumu gereği, hemen her aktivite için başparmağımızı kullanmamız gerekir. Başparmak ekleminin kısıtlanmasının günlük yaşamda böyle büyük bir engel oluşturmasının nedeni budur. Başparmak destekleri iyileşme sürecini hızlandırmak için eklemi hareketsiz kılar.

Gerginliği azaltmak ve stabilizasyon için: tahriş olmuş başparmak eklemi için destekler

Başparmak destekleri örneğin yan bağ yırtılması sonrasında veya ameliyatın ardından eklemi stabilize etmek ve dinlendirmek için ya da kronik irritasyon vakalarında kullanılır. Hafif alüminyum tasarım, desteğin rahat bir şekilde giyilmesini ve eğitimli personelin desteği hastanın eline göre şekillendirebilmesini sağlar. Bu nedenle bu medikal cihaz, ameliyat sonrası ciddi bir şekilde şişmiş eller için de uygundur.

Universal(bedensiz) kullanım için

medi başparmak desteklerini giymek kolaydır: Hastanın yapması gereken sadece elini desteğin içine geçirmek ve Velcro bant ile sabitlemektir. Destekleri giymek konforludur ve alüminyum yapıları sayesinde hassas ameliyat yaraları üzerine baskı uygulamazlar. Destekler sol ve sağ el için üç farklı bedende mevcuttur.