Seyahat çorapları

Seyahat eden kişilerde tromboz riskine karşı özel kompresyon desteği

medi seyahat çorapları

medi seyahat çorapları

Seyahat etmek genellikle severek yapılan aktivitelerden biridir. Kısa yolculuklar çoğunlukta olsa da, bazen uzun olculukar yapma isteği duyar veya buna mecbur kalabiliriz. Uçak veya arabayla yapılan uzun ve sıkışık bir yolculuk, yabancı kültürleri kişisel olarak deneyimlemek için ödediğimiz bedellerden biridir. Sıklıkla, artan tromboz riskiyle birlikte ağırlaşmış bacaklara ve şişmiş ayak bileklerine maruz kalırız. medi bu riski azaltmak ve tatilinize hafif bacaklarla başlamanızı sağlamak için özel seyahat çorapları geliştirmiştir.

medi kompresyon giysileri - yolculukların koruyucu melekleri

"Araba, otobüs veya uçak ile seyahatlerde, uzun süre az veya çok hareketsiz bir şekilde oturmak kan dolaşımını yavaşlatır. Venler bu esnada kanı bacaklardan kalbe doğru pompalamaya çalışır. Buna uçaklarda bir de kuru hava ve düşük hava basıncı eklenir. Bu da bacakların şişmesine ve yorulmasına neden olur, tromboz riski artar.

Sağlıklı bir venöz sisteme sahip olan kişiler için bile seyahat esnasında tromboz riski mevcuttur. medi seyahat çorapları, doğal kan dolaşımını desteklemek için özel bir kompresyon uygular. Diğer medikal kompresyon giysilerinde olduğu gibi, basınç ayak bileğinden yukarıya doğru azalır. Sonuç: Bacaklarda uzun süre oturmalardan sonra bile hafif ve rahat bir his , seyahat eden kişinin tromboz riski büyük oranda azalır. (Bkz.: Hsieh / Lee 2005: Uçuşla alakalı venöz tromboz profilaksisi için kademeli kompresyon çorapları: sistematik literatür incelemesi, bkz.: J Adv Nurs, 51, s. 83-98.

Medikal ürün mağazalarında, erkekler ve kadınlar için görünüş itibarıyla normal çoraplardan neredeyse ayırt edilemeyen özel çoraplar bulunur. Bedenleri, ayak bileği çevresi ve baldır uzunluğuna göre belirlenir."