Lipödem ve lenfödem tedavisi için kompresyon giysileri

Ödem tedavisi için kompresyon giysileri

Lipödem ve lenfödem tedavisi için kompresyon giysileri

Ödem tedavisi için medi kompresyon giysileri

Düz örgü medikal kompresyon giysileri, kol ve bacaklarda lipödem ve lenfödem için destekleyici tedavi sunar. Genellikle lenfatik drenajın ardından ödemin tekrarlamamasını amaçlarlar.

Kompresyon giysileri lipödem için ödemin ilerlemesini yavaşlatmak ve hatta engellemek amacıyla giyilir.

Ödem tedavisinde medi kompresyon giysilerinin kullanımı

Halk arasında "su toplaması" olarak bilinen lenfödem aslında lenfatik dolaşım sisteminin sekteye uğramasından kaynaklı, proteince zengin olan doku sıvısı birikiminden kaynaklıdır. Lenfödem sıklıkla başka bir hastalık ile ilişkilidir; örneğin bir kanser cerrahisinden sonra başlayabilir. Kortizon veya antidepresan gibi ilaçlar da lenfödemin başlamasında tetikleyici rol oynayabilir.

Doktorlar lipödem ve lenfödem tedavisi için kompresyon giysileri reçete ederler. Ödem tedavisi son derece kişiye özgü olduğundan, giysilerin çoğunlukla kişiye özel üretilmesi tercih edilir.

Ödem tedavisine yönelik medi kompresyon giysileri, giyme konforu ve dayanıklılıklarıyla ön plana çıkar: Sadece en yüksek kalite ve nefes alabilir malzemeler kullanılır. Halluks valgus denilen kemik problemine sahip ödemli hastalar için halluks basınç hafifletme bölgesine sahip mediven 550 Leg ürünü mevcuttur. Hasta farklı modern renkler ve desenler arasından seçim yapabilir. Modaya uygun dokunuşlar , parmak ucu elastikiyeti veya eklem yerlerinde yumuşak dokumalar gibi kullanıcıların giyim konforunu arttıran ayrıntılar ürünü tamamlar.