medi ile venöz bacak ülserlerinde yara debridmanı

Kronik venöz hastalığı ile ilişkili yaraların tedavisi için

medi ile venöz bacak ülserlerinde yara debridmanı

Yara tedavisi için medi medikal ürünleri

Venöz bacak ülserleri çoğunlukla kronik venöz hastalığı olan yaşlı hastalarda ortaya çıkar. Baldırda tam olarak iyileşmemiş ülseratif yara tedavisi ilkesel olarak yaranın kendisinin tedavisiyle birlikte özel kompresyon çoraplarıyla gerçekleştirilen ilave kompresyon tedavisinden oluşur. medi her iki tedavi aşaması için de çözümler sunar.

medi yara debridmanı ürünlerinin etki şekli

Venöz bacak ülseri çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir: En yaygın neden damarların daralmasıyken, arteriyel hastalıklar da bu klinik tabloya yol açabilir. Dolaşım bozuklukları genellikle diyabetin sonucu olarak gelişir. Venöz bacak ülseri oluşma riski yaşla birlikte artar: Sonuç olarak halihazırda nüfusun %1 ila %3'ü venöz bacak ülserine sahiptir ve bu hastaların büyük çoğunluğu 80 yaşın üzerindedir. Venöz bacak ülserinin en riskli yönü enfeksiyon tehlikesidir; çünkü yara çok yetersiz bir şekilde iyileşir ve ülser iltihabına neden olabilen bakterilere karşı savunmasız hale gelir. Venöz bacak ülserinin tedavisi semptomların akut tedavisinden oluşur ve böylece yara daha kolay iyileşebilir. Bu süreci desteklemek için özel kompresyon çorapları da giyilmelidir. Kan dolaşımını destekler ve böylece yeni bir yaranın oluşmasını önlerler.

medi her iki tedavi aşaması için de çözümler sunar. Ülser temizliği ve bakımının son derece etkili bir yolu olan UCS Debridement, akut vakaların tedavi edilmesini sağlar. UCS Debridement, hastaların kendilerinin kullanabileceği özel bir temizlik bezidir. Özel yapısı sayesinde yarayı her zaman temiz tutmak için nekrotik doku ve döküntüleri etkili bir şekilde temizler. Bez, iyileşmeyi hızlandırmak için yaranın kenarlarını nemlendirir.

Ancak, tek başına semptomları tedavi etmek, venöz bacak ülserlerini etkili bir şekilde tedavi etmek için yeterli değildir: Ülser nüksü olasılığını azaltmak için nedeni de tedavi edilmelidir. medi bunun için farklı kompresyon tedavisi seçenekleri sunar. Denenmiş ve test edilmiş iki bileşenli mediven ulcer kit sistemi akut tedavi için uygundur. Bu kompresyon giysileri, yaranın enfeksiyonlarını önleyen antibakteriyel gümüş kaplamaya sahiptir. medi ayrıca, hastalık sonrası bakım ve venöz bacak ülseri nüksünü uzun vadede önlemek için özel olarak geliştirilmiş kompresyon giysileri de sunar.