Sırt destek ve atelleri

Sırt sorunları veya vertebral kırıklardan sonra medikal stabilizasyon ortezleri

medi sırt ortezleri

medi sırt ortezleri

Sırt ortezleri çok farklı semptomlar için kullanılır. Örneğin omurgayı dik tutan sırt atelleri, kurallara uygun osteoporoz tedavisi için önemli bir ögedir. Sırt stabilizasyon ortezleri faset eklemleri osteoartriti, kronik sırt ağrısı ve siyatik için ya da lumbago sonrasında da başlıca kullanılan desteklerdendir.

medi sırt ortezlerinin etki şekli

Birçok stabilizasyon ortezi fizyoterapi, ısı tedavisi, masaj veya manuel tedaviye ek olarak kullanılır. medi ürünleri hafif sırt ağrısı veya kas gerginliği için de kullanılır. Bel omurgasını düzeltir ve stabilize ederler. Örneğin Lumbamed facet, kronik ve dejeneratif bir sırt ağrısı şekli olan faset eklem osteoartriti için de reçete edilebilir.

Osteoporoz için omurgayı dik tutmaya yarayan ortezler

Osteoporoz (kemik kütlesi kaybı) metabolik bir hastalıktır. Yaşça ileri insanlar arasında en sık görülen kemik hastalığıdır. Kemik maddesindeki artan bozulmadan dolayı osteoporoz el bileği, uyluk, pelvis veya üst kolda kemik kırıklarına yol açabilir. Ayrıca sinterleme denilen vertebral kırıklar veya kompresyon kırıkları olarak bilinen kemiğin uzunlamasına ekseni boyunca gerçekleşen kırıklar, osteoporozun sık görülen ağrılı sekonder belirtileridir.

Elastik streç malzemeli sırt atelleri, hastalara kendilerini doğru duruşa göre uyarlamalarını hatırlatır.

Spinomed sırt atellerini giymek sırt çantası takmak kadar basittir - Velcro bantlar ile karnın üzerinden bağlanırlar. Entegre kayış sistemi ve ateller sırta gerilim kuvveti uygular ve giyen kişiye kendisini doğru dik duruşa göre uyarlamasını hatırlatır.

Spinomed ortezin bir diğer modeli de kadın ve erkeklere yönelik korsedir. Bu modelde, elastik streç malzemelerle birlikte omurgayı dik tutmaya yarayan ve kişiye özel ayarlanabilen alüminyum stabilizasyon parçası sırt kısmındaki entegre bir cebe geçirilir.