Medikal kompresyon giysileri

Venöz problemler için destekleyici tedavi

Medikal kompresyon giysileri

Venöz tedavi için medi kompresyon giysileri

Medikal kompresyon giysileri, bozulan venöz işlevinin destekleyici tedavisi için kullanılır. Doktor klinik tabloya göre hasta için doğru giysiyi seçer. Uzunluk (diz altı veya diz üstü çorap ya da külotlu çorap gibi) kompresyon sınıfı kadar önemlidir.

Venöz tedaviyi destekleyici

Varikoz ven cerrahisi, bu durumdan erkeklere oranla daha çok muzdarip olan kadınlar için en sık uygulanan cerrahi prosedürlerden biridir. Venöz hastalıkları önlemek için önceden yapılabilecek birçok şey vardır.

Düzenli egzersiz, bacakları kaldırmak ve kilonuza dikkat etmek bunlardan bazılarıdır. Venöz hastalığa işaret eden belirtiler varsa (örneğin bacaklarda ağırlık hissi ,ödem ya da örümcek ağı görünümünde damarlar) doktor medikal kompresyon giysileri reçete edebilir. Bunlar hastalığın ilerlemesini önleyebilir ve özellikle çalışırken ayakta durmak zorunda olan kişiler için gündelik yaşamda yardımcı olabilir.

Doktorlar venöz hastalıklar için yılda iki kez medikal kompresyon giysisi yazabilir. Daha sonra uzman ürün satıcıları tarafından hastaların ölçüsü alınır. Hava geçiren yüksek teknoloji dokumalar sayesinde giyme konforu da artırılır.

medi, 60 yılı aşkın süredir kompresyon giysilerini sürekli geliştirmektedir. Giysilerin sadece nefes alabilmesi ve antibakteriyel olması değil, aynı zamanda konforlu olması ve vücuda anatomik uyum sağlaması da önemlidir. Bu medikal ürünler işlevsel ve pratik olmasının yanı sıra günlük kullanılan modaya uygun çoraplardan çok zor ayırt edilirler : Gün içinde veya özel zamanlarda giydiğiniz kıyafetlerinizle kombine edilebilen moda renklerde mevcuttur. Kristal motifler taşlar dahi eklenebilir.

medi hamile kadınlara yönelik karın kısmı özel olarak tasarlanmış külotlu kompresyon çorapları geliştirmiştir.

Cazip kompresyon tedavisi erkekler için de mevcuttur. Erkek çorapları ""normal"" çoraplardan çok zor ayırt edilir.