Omuz destekleri

Omuz dinlendirme ve immobilizasyon destekleri

medi omuz destekleri

Omuz: karmaşık bir sistem

Son derece hareketli bir eklem olan omuz eklemi, humerus başı ve kürek kemiğindeki glenoid kaviteden oluşur. Bu kemikler kas, tendon ve bağlarla birbirlerine bağlanır. Bu çok geniş bir hareket aralığına izin verse de, aynı zamanda örneğin spor yaparken veya düşme sonrasında yüksek yaralanma riski barındırır. Özel destekler omuzu stabilize eder ve iyileşmeyi destekler.

Omuz destekleriyle güvenli ve stabil iyileşme evresi

Omuz eklemi, insan vücudundaki en hareketli eklemlerden biridir. Kaslar, tendonlar, bağlar ve kemik arasındaki etkileşim çok çeşitli hızlı harekete izin verir. Omuz yaralanmaları veya ameliyatları hastaları büyük ölçüde kısıtlar. Omuz eklemi çıkığı en sık görülen nedenlerden biridir. Çoğu durumda, ağrılı hareketlerin önlenmesi için tüm kolun hareketsiz hale getirilmesi gerekir.

medi omuz destekleri kolayca kullanılır ve iyileşmeyi destekler

"medi omuz destekleri omuzu stabilize eder, herhangi bir hatalı pozisyonu düzeltir ve hastaların kendileri tarafından giyilebilir. İki toka ile hastanın omuz hareketleri kişiye özel sınırlandırılır. Anatomik örgü şişliği azaltır.

medi omuz destekleri örneğin omuz çıkığı veya ameliyat sonrasında, kırıklar ya da osteoartrit nedeniyle hasar görmüş eklem kıkırdağı için kullanılabilir."