Levamed stabilli-tri modular ankle orthosis men sofa

Levamed® stabili-tri®

Modüler ayak bileği ortezi

 • Kolay ve modüler tasarım
 • Giyme ve çıkarma sırasında minimum ağrı için geniş açıklık
 • Esnek basınç için çapraz bağcık

 Tıbbi özellikler

Ayak bileği yaralanmalarının fonksiyonel bakımı için 3 aşamalı modüler ortez

Levamed stabili-tri örme kumaştan yapılmış, aşamalı mobilizasyon için stabilizasyon elemanlı ve bant sistemli bir ayak bileği ortezidir. Ürün sağlıklı cilt üzerinde haricen kullanılır.Özellikler

Ürün avantajları

 • Modüler tasarım fonksiyonel tedaviyi destekler

 • Hastanın mobilizasyonu için emniyetli ve güvenilir, üç iyileşme aşamasına uyarlanabilir tedavi

 • Talus kilit dili ön talar kaymayı azaltır

 • Ortadaki stabilizasyon elemanı ayağın lateral tarafını destekleyerek buradaki gerilimi azaltır

 • Stabilizasyon bandı ayağı hafif pronasyona yönlendirir ve iyileşme sürecini destekler

 • Kompresif örgü propriyosepsiyonu iyileştirir , hematomların ve ödemlerin daha hızlı absorbe edilmesini sağlar


Nasıl çalışır? / Etki şekli

Ortez örme kumaş, sert ve ortadan geçen stabilizasyon elemanı (plastik olarak şekillendirilebilir), sağlam dil ve kayış sistemi arasındaki etkileşim sayesinde ayak bileği eklemi için stabilizasyon sağlar. Pronasyon, supinasyon ve plantar kıvırmanın sınırlanması, travmadan sonra eklemi daha fazla zarara karşı korur. Örme kumaşın kendisi kan dolaşımını destekleyen ve böylece şişliklerin ve efüzyonların azalmasını hızlandıran bir masaj etkisi yaratır. Kayış sistemi vücudun kendi stabilizasyonunu destekler ve bandaja benzeyen ilave bir tutuş sağlar. Derecesinin düşürülebilmesi özelliği sayesinde Levamed stabili-tri ortez, aşamalara uyarlanmış bir şekilde tedaviye eşlik etmesi için uygundur. Dolayısıyla ürünün derecesi iyileşme sürecinin evresine göre düşürülebilir ve kontrollü bir şekilde daha fazla hareket serbestliği sunar. Ortez gerekirse çoraplı veya çorapsız giyilebilir.
1. evre - akut evre (efüzyon evresi)
Yaralanmadan hemen sonra ayak bileğinde ortaya çıkan efüzyonları ve belirgin ödemleri önlemek için ayağın immobilizasyonu kesinlikle gereklidir. Stabilizasyon elemanı ve kayış sistemi ile tam donanımlı bu ortez, rahatlama için maksimum destek sağlar ve böylece şişlik ve ağrının azaltılmasını destekler.
2. evre - onarım evresi (proliferasyon evresi)
Ayağın mobilizasyonu, ayak bileği ekleminin kas stabilizasyonu iyileştirilerek ve etkilenen yapılarda ödemi daha da azaltmaya yardımcı olarak kademeli şekilde arttırılabilir. Stabilizasyon elemanlarının çıkarılmasıyla, kontrollü harekete izin verilerek ayak bileği eklemi için daha fazla serbestlik sağlanır. Sert dil ve dokuma kombinasyonu, gerekli desteği sağlamaya devam eder. Gün içinde iyileşmiş yapıları yeniden yaralamamak için, sert elemanı gece de kullanmaya devam etmeniz önerilir.
3. evre - remodülasyon evresi
Son terapi evresinde, daha fazla hareket serbestliğine izin vermek için ekstra satabilizasyon bandı çıkarılır. Amaç, etkilenen yapıların yüklere alışmasını sağlamaya devam etmek ve onları güçlendirmektir. Sert dil ve örme kumaş, vücudun kendi eklem stabilizasyonunu propriyoseptif olarak desteklemeye devam eder.

Giyme/yerleştirme talimatları

Ortezin giyilmesi: Kayışın ortasını, ayağın altının ön kısmına takın. Burada belirgin bir trapezoid şekli oluşmalıdır. Bu şekilde, kayışın ucu ayağın dış tarafında bulunur ve nokta sembolleri görünür. Şimdi stabilizasyon elemanını (termoplastik olarak şekillendirilebilir) Velcro ile örme kumaşa bağlayın ve iki Velcro noktasından ve baldır atelinden tabana sabitlendiğinden emin olun. Ortezi her iki tarafından üstten tutun ve sabitleme elemanını örme kumaşa sabitleyin. Ortezin tam açık olduğundan emin olun ve şimdi topuk kabuğun içine düzgün bir şekilde yerleşene kadar ayağa çekin. Ortezi kapatırken, dilin geleneksel bağcıklı ayakkabılarda olduğu gibi örme kumaşın altında olduğundan emin olun. Bağcıkları bağlarken ayak alt bacağa 90° pozisyonda olmalıdır (ağrıya bağlı olarak). Şimdi, ortezi kapatın. Bunu yapmak için bağcıkları deliklerden geçirin ve fiyonk yaparak bağlayın. Ortezin ayağa sıkıca oturduğundan emin olun, ancak aşırı sıkılık nedeniyle ayağın sıkışmasını önleyin. Şimdi ayağın dışında duran kayışı tutun. Ayağın üst kısmından çaprazlamasına geriye ve yukarıya doğru yönlendirin ve ayak bileğinin üstünde yünlü kumaşa bağlayın. Aynısını, birinci kayış ucunun yanına bağlanacak olan ikinci askı ucu için yapın. Kayışın uzunluğu, kayış kesilerek kişiye özel uyarlanabilir. Bunun için kayış uçlarındaki Velcro tutturucuları açın ve kayışı uygun ölçüde kesin. Çıkarma: Önce kayışı ve bağcığı çözün. Çıkarmayı kolaylaştırmak için ortezin tam açık olduğundan emin olun. Bir elle dili, diğer elle örme kumaşı ve stabilizasyon elemanını tutun. Şimdi ortezi aşağıya ayağa doğru itin.

Ayrıntılar

Standart renkler


Malzeme bileşenleri

Poliamit, polyester, elastan


Yıkama talimatları

Yıkama esnasında Velcro tutturucular kapalı olmalıdır. Yumuşatıcılar, katı yağlar, sıvı yağlar, losyonlar, merhemler ve sabun artıkları malzemeyi etkileyebilir, Klima Konforu Etkisine mani olabilir ve ciltte tahrişe yol açabilir.
Ürünü elde ve mümkünse medi clean temizleyici kullanarak veya yumuşatıcı içermeyen hafif bir deterjan ile 30 °C'de hassas programla yıkayın.

 • Beyazlatmayın.
 • Kendiliğinden kurumaya bırakın.
 • Ütülemeyin.
 • Kuru temizlemeye vermeyin.


Boyut


Boyut

I
II
III
IV

Varyantlar

Sol
Sağ

Tıbbi özellikler

Endikasyonlar

 • Ayak bileği burkulmaları (derece II ila III)
 • Talokrural ve subtalar eklemlerde kronik instabilite
 • Ayak bileği ekleminin ligamentlerine yönelik cerrahi sonrası bakım

Kontrendikasyonlar

 • Kullanım alanındaki cilt hastalıkları veya hasarları, özellikle iltihaplı semptomlarla (aşırı ısınma, şişlik veya kızarma)
 • Bacaklarda veya ayaklarda duyarlılık ve perfüzyon bozuklukları (örn. diyabet durumunda)
 • Lenf çıkışı bozuklukları ve kullanım alanından ayrı olarak yumuşak dokularda belirsiz şişlikler

Daha fazla bilgi

İletişim

Contact