Lumbamed® disc

Mobilizasyon için bel desteği

 • Modüler tasarım sayesinde stabilizasyonu uyarlanır/azaltılır
 • Anatomik şekilli velcro ile mükemmel uyum

 Tıbbi özellikler

Ayarlanabilir stabilizasyon sistemli lomber bel desteği

Lumbamed disc ayarlanabilir stabilizasyon sistemli lomber bel desteğidir. Ürün sağlıklı cilt üzerinde haricen kullanılmalıdır.Özellikler

Ürün avantajları

 • Entegre sırt stabilizasyonu elemanları ile bel omurgası bölgesi ve lumbosakral geçiş stabilizasyonu

 • Karın kompresyonu ile lomber lordoz azaltması, kayış sistemi karın bölgesini ayrıca destekler

 • Modüler tasarım (sırt pedi, kayışlar ve değiştirilebilir stabilizasyon dayanakları) sayesinde desteğin stabilitesi iyileşmenin gidişatına uyacak şekilde uyarlanabilir/azaltılabilir


Nasıl çalışır? / Etki şekli

Lumbamed disc, alt torasik ve bel omurgası bölgesini ve aynı zamanda pelvise geçişi, kas dokusuna zarar vermeden kompresif örme dokuma, balenler ve harici bant ile desteklenen sisteminin kombinasyonunu kullanarak stabilize eder. Omurganın statiği iyileşir ve ilgili omurga segmentleri rahatlar, bu da ağrıyı azaltır. Değişken destekleyici elemanlar hızlı bir mobilizasyonu mümkün kılar. Atelin stabilitesi, bant destek sistemi çıkarılarak iyileşmenin gidişatına göre ayarlanabilir. Ayrıca, balenler daha esnek balenlerle değiştirilebilir (isteğe bağlı olarak mevcuttur). Böylece gövde kas sistemi adım adım aktive edilir. Doktorunuz, tedavinin adımlarını belirleyecektir.
Prensip olarak destek, tedavinin başarısını desteklemesi için tedavinin başında ve özellikle ameliyatların ardından bütün gün boyunca giyilebilir ve giyilmelidir. Kasık bölgesinde (Comfort Zone) özel kesim, desteğin doğru ve rahat oturması için belirleyicidir. Giyerken aşırı ağrı veya rahatsızlık hissederseniz, ürünü hemen çıkarın ve medikal destek alın. Destek su içinde kullanıma uygundur. Kullandıktan sonra ürünü iyice durulayın.

Giyme/yerleştirme talimatları

Atelin giyilmesi:
Ortezi giymeden önce bantları gevşetin. Bunun için, bantların Velcro uçlarını çözün ve bunları kemerdeki velur üzerine yeniden yerleştirerek gevşetin.
Sağ iç tutturucu etiketi üzerindeki oryantasyon, atelin nasıl giyileceği hakkında bilgiler içerir (macenta kenarı yukarı bakacak şekilde).
Şimdi, sol elinizi sol tutturucu tarafındaki iç el bantlarından geçirin.
Ateli vücudunuza sarın ve ateli doğru şekilde tuttuğunuzdan emin olmak için bir kez daha etiketi kontrol edin (macenta kenarı yukarı bakacak).
Şimdi, sağ elinizi sağ tutturucu tarafındaki dış el bandından geçirin.
Her iki tutturucu taraflarını ortada bir araya getirin, böylece birbirleri üzerine aynı mesafede velcrolanabilirler. Sabitlerken sırt atelinin ortada olduğundan emin olun. Alt tutturucu kenarı kasık kemiğinin hemen üstündeyse ortez uygun şekilde giyilmiş demektir.
Şimdi çekme bantlarının velcro uçlarını gevşetin ve bunları aynı anda öne doğru çekin. Sıkılığı kendi gereksinimlerinize göre ayarlayabilir ve ağrı seviyenizi yönetebilirsiniz.

Bant uzunluğu, Y tutturucunun kenarından kesilerek ayarlanabilir.
Desteği ilk defa giyerken eğitim görmüş personelden talimat almayı unutmayın.

Stabilizasyon balenlerinin çıkarılması/değiştirilmesi:
Balenlerin alt ucunu tutun ve örme kumaşla hafifçe aşağı doğru çekin. Aynı anda örme kumaştaki üst açıklığı hafifçe çekin. Artık balenleri cepten kolayca çıkarabilirsiniz. Balenleri takmak için bunları tekrar münferit ceplere sokun ve aynı şekilde yeniden yerleştirin.

Ayrıntılar

Standart renkler


Malzeme bileşenleri

Poliamit, polyester, elastan, ABS plastik


Yıkama talimatları

Yıkamadan önce balenleri ve bant destek sistemini Y bağlantı parçasından ayırarak çıkarın. Değiştirme esnasında arkadaki medi logosunun en üstte olduğundan emin olun. Yıkama esnasında Velcro bantlar kapalı olmalıdır. Yumuşatıcılar, katı yağlar, sıvı yağlar ve merhemler malzemeyi aşındırabilir ve clima comfort etkisi olumsuz etkilenebilir. Sabun artıkları ciltte tahrişe ve malzemede hasara neden olabilir. Ürünü elde ve mümkünse medi clean temizleyici kullanarak veya yumuşatıcı içermeyen hafif bir deterjan ile 30 °C'de hassas programla yıkayabilirsiniz.

 • Beyazlatıcı kullanmayınız.
 • Kendiliğinden kurumaya bırakın.
 • Ütülemeyin.
 • Kuru temizlemeye vermeyin.


Boyut


Boyut

Kadın:
I – V

Erkek:
I – VI

Varyantlar

Kadın
Erkek

Tıbbi özellikler

Endikasyonlar

 • İntervertebral disk protrüzyonu veya disk prolapsı (konservatif, post operatif)
 • Yinelenen bel disfonksiyonu
 • Spondiloartropati
 • Bele aşırı yüklenme sendromu
 • Statik kas dengesizliği (bel ve torakolomber bölge)
 • Lordoz azaltması gerektiren tüm endikasyonlar

Kontrendikasyonlar

 • Kullanım alanındaki cilt hastalıkları veya hasarları, özellikle iltihaplı semptomlarla (aşırı ısınma, şişlik veya kızarma)

Daha fazla bilgi

İletişim

Contact